Componența nominală a Grupului de lucru pentru coordonarea și monitorizarea implementării Pilonului I al Strategiei de Reformă a Sectorului Justiţiei pentru anii 2011-2016 și a Planului de Acțiuni pentru implementarea Strategiei

Lista membrilor

 Pilonul I

Instituţia reprezentată

Calitatea membrului

Nume/Prenume

Funcţia/Subdiviziunea

Ministerul Justiţiei (MJ)

 

De bază

Diana MELENCIUC

Consultant principal, Direcţia Elaborarea Actelor Normative, Direcţia Generală Legislație

Supleant

Vladislav DUCA

Consultant, Direcţia Elaborarea Actelor Normative, Direcţia Generală Legislație  

Departamentul de Administrare Judecătorească (DAJ)

De bază

Diana BALAN

Director, DAJ

Supleanţi

Elena COROLEVSCHI

Şef, Direcţia Administrarea Instanţelor Judecătoreşti

Alexandru VOLOŞIN

Specialist principal, Serviciul Management Financiar şi Audit

Consiliul Superior al Magistraturii (CSM)

De bază

Dorel MUSTEAȚĂ

Membru al CSM

Supleant

Valentin NAVAL

Specialist Principal, Direcţia Justiţie şi Organizare

Institutul Naţional al Justiţiei (INJ)

De bază

Diana SCOBIOALĂ

Director executiv, INJ

Supleant

Olga PISARENCO

Consilier al Directorului Executiv

Curtea Supremă de Justiţie (CSJ)

De bază

Ghenadie NICOLAEV

Judecător, Colegiul Penal, CSJ

Supleanţi

Elena COVALENCO

Judecător, CSJ

Iurie BEJENARU

Judecător, CSJ

Centrul de Telecomunicaţii Speciale (CTS)

De bază

Adrian GRIGOREV

 

 

 

Inginer Principal in Administrarea Sistemelor Informaţionale, Secţia Sisteme Informaționale

Supleanți

Adrian SOVA

Inginer, Sisteme Informaționale 

Andrei GUBCEAC

Inginer, Sisteme Informaționale 

Uniunea Avocaţilor  (UA)

De bază

Oleg MANCEVSCHI

Avocat

Supleant

Dumitru CHEBAC

Avocat

Procuratura Generală (PG)

De bază

Valentin COVALI

Șef, Secția Juridica, Implementare a Reformelor Legislative si Instituționale

Supleant

Diana DEMIDEȚCHI

Specialist, Secția Juridica, Implementare a Reformelor Legislative si Instituționale

Asociaţia Judecătorilor - Curţile de Apel

De bază

Ana PANOV

Judecător, Curtea de Apel Chişinău

 

Asociaţia Judecătorilor - Instanţele Judecătoreşti

De bază

Vladislav CLIMA

Judecător sect. Ciocana

Societatea Civilă - Centrul de Resurse Juridice din Moldova (CRJM)

De bază

Nadejda

HRIPTIEVSCHI

Director de Program, CRJM

Supleant

Pavel  GRECU

Consilier Juridic, CRJM

Societatea Civilă - Institutul de Reforme Penale (IRP)

De bază

Victor ZAHARIA

Director IRP

Supleant

Daniela GROZA

Manager de Proiecte, IRP

Agenţia Statelor Unite ale Americii pentru Dezvoltare Internaţională (USAID) 

De baza

Ludmila UNGUREANU

Manager, USAID

Ministerul Afacerilor Interne  (MAI)

De baza

Veaceslav IURȚUC

Şef, Direcţia Monitorizare și Evaluare a Politicilor, Direcția Generală Analiză, Monitorizare și Evaluare a Politicilor 

Asociaţia Promo-LEX

Observator

Olesea STAMATE

Președinte, Asociația pentru Guvernare Eficientă și Responsabilă (AGER)


Plasează în:   google Delicious Digg Yahoo Facebook Twitter Netvibes linkedin
 

     

Portal Servicii

Linia fierbinte anticorupție (+373 22) 20 14 20    

 

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a
PROGRAMULUI COMUN
AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI
"SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"

sus
Harta
Contact
Tel: (+373 22)23 47 95
Fax: (+373 22)23 47 97
Vizitatori total: 3756711     Implementare Trimaran
 
Servicii
Close