Componența nominală a Grupului de lucru pentru coordonarea și monitorizarea implementării Pilonului II al Strategiei de reformă a sectorului justiţiei pentru anii 2011-2016 și a Planului de Acțiuni pentru implementarea Strategiei :

Lista membrilor

Pilonul II

Instituţia reprezentată

Calitatea membrului

Nume/Prenume

Funcţia/Subdiviziunea

Ministerul Justiţiei (MJ)

De bază

Ion CONSTANDA

Consultant principal, Direcţia Elaborarea Actelor Normative, Direcţia Generală Legislaţie

Supleant

Sabina SANDU

Consultant, Direcţia Elaborarea Actelor Normative, Direcţia Generală Legislaţie

Ministerul Afacerilor Interne (MAI)

De bază

Grigore MOGA

Şef - adjunct, Direcţia Generală Urmărire Penală alInspectoratului General al Poliţiei al MAI

Supleant

Veaceslav IURŢUC

Şef, Direcţia Monitorizare şi Evaluare a Politicilor, Direcţia Generală Analiză, Monitorizare şi Evaluare a Politicilor

Centrul Naţional Anticorupţie (CNA)

De bază

Valeriu CUPCEA

Şef, Direcţia Politici şi Programe Anticorupţie

Supleant

Anastasia MIHĂLCEANU

Şef, Secţia Programe Anticorupţie

Curtea Supremă de Justiţie (CSJ)

De bază

Liliana CATAN

Judecător, Colegiul Penal, CSJ

Supleant

Petru URSACHE

Judecător, CSJ

Procuratura Generală (PG)

De bază

Nadejda VIERU

Procuror, Secţia Juridica, Implementare a Reformelor Legislative si Instituţionale

Serviciul Vamal (SV)

De bază

Veaceslav IONESIE

Şef, Direcţia Urmărire Penală

Supleant

Marian SOFRONI

Şef, Secţia Urmărire Penală, Direcţia Urmărire Penală

Serviciul de Informaţii şi Securitate (SIS)

De bază

Alexandru ZAPOROJAN

Şef, Direcţie din cadrul Serviciului de Informaţii şi Securitate

Supleant

Mihail BIVOL

Ofiţer de Investigaţii

Consiliul Superior al Procurorilor (CSP)

De bază

Nadejda VIERU

Procuror, Secţia Juridica, Implementare a Reformelor Legislative si Instituţionale

Centrul de Telecomunicaţii Speciale (CTS)

De bază

Natalia BARGAN

Specialist Marketing, Secţia Marketing

Consiliul Superior al Magistraturii (CSM)

De bază

Anatolie ȚURCAN

Membru CSM. Judecător la Curtea de Apel Chişinău

Supleant

Igor GROSU

Consultant, Direcţia Justiţie şi Organizare

Uniunea Avocaţilor (UA)

De bază

Victor PANȚÎRU

Avocat

Supleant

Tudor OSOIANU

Avocat

Institutul Naţional al Justiţiei (INJ)

De bază

Svetlana NOVAC

Director Executiv Adjunct, INJ

Supleant

Olga PISARENCO

Consilier al Directorului Executiv

Societatea Civilă - Centrul de Resurse Juridice din Moldova (CRJM)

De bază

Vladislav GRIBINCEA

Preşedinte CRJM

Supleant

Ilie CHIRTOACĂ

Consilier Juridic, CRJM

Comunitatea Donatorilor - Misiunea Norvegiană de Experţi pentru Promovarea Supremaţiei Legii în Moldova (NORLAM)

Observatori

Dumitrița BOLOGAN

Consultant Juridic Naţional

Denis ARCUȘA

Consultant Juridic Naţional

Asociația Promo-LEX

Observator

Pavel POSTICĂ

Director, Programul Monitorizarea Proceselor Democratice, Asociația Promo-LEX


Plasează în:   google Delicious Digg Yahoo Facebook Twitter Netvibes linkedin
 

     

Portal Servicii

Linia fierbinte anticorupție (+373 22) 20 14 20    

 

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a
PROGRAMULUI COMUN
AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI
"SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"

sus
Harta
Contact
Tel: (+373 22)23 47 95
Fax: (+373 22)23 47 97
Vizitatori total: 3521748     Implementare Trimaran
 
Servicii
Close