Componența nominală a Grupului de lucru pentru coordonarea și monitorizarea implementării Pilonului IV al Strategiei de reformă a sectorului justiţiei pentru anii 2011-2016 și a Planului de Acțiuni pentru implementarea Strategiei :

Lista membrilor

Pilonul IV

Instituţia reprezentată

Calitatea membrului

Nume/Prenume

Funcţia/Subdiviziunea

Ministerul Justiţiei (MJ)

 

De bază

Vladislav  CÎRLAN

Șef adjunct, Direcţia Generală Legislație

Supleant

Vladislav DUCA

Consultant, Direcţia Elaborarea Actelor Normative, Direcţia Generală Legislație

Centrul Naţional Anticorupţie (CNA)

De bază

Valeriu  CUPCEA

Inspector Principal, Direcția Legislație si Expertiza Anticorupție

Supleant

Anastasia MIHĂLCEANU

Șef, Secția Programe Anticorupție

Consiliul Superior al Magistraturii (CSM)

De bază

Tatiana RADUCANU

Membru CSM

Supleant

Dorina LAMBARSCHI

Consultant, Direcţia Justiţie şi Organizare

Consiliul Superior al Procurorilor (CSP)

De bază

Valentin COVALI

Procuror, Șef, Secţia Juridică, Implementarea Reformelor Legislative şi Instituţionale

Supleant

Diana DEMIDEȚCHI

Specialist, Secţia Juridică, Implementarea Reformelor Legislative şi Instituţionale

Curtea Supremă de Justiţie (CSJ)

De bază

Ala  COBANEANU

Judecător - Colegiul Civil, Comercial si de Contencios Administrativ al CSJ

Supleanţi

Iurie  BEJENARU

Judecător - Colegiul Civil, Comercial si de Contencios Administrativ al CSJ

Galina STRATULAT

Judecător - Colegiul Civil, Comercial si de Contencios Administrativ al CSJ

Procuratura Generală (PG)

De bază

Nadejda VIERU

Procuror, Secţia Juridică, Implementarea Reformelor Legislative şi Instituţionale

Supleant

Diana DEMIDETCHI

Specialist, Secția Juridica Implementarea Reformelor Legislative si Instituționale

Ministerul Afacerilor Interne (MAI)

De bază

Grigore  MOGA

Director, Direcţia Generale Urmărire Penală, Colonel de Politie

Ministerul Finanţelor (MF)

De bază

Margarita ANDRIEŞ

Şef adjunct, Direcţia Finanţele Justiţiei, Ordinii Publice, Apărării şi Securităţii Statului 

Serviciul de Informaţii şi Securitate (SIS)

De bază

 Vladimir BORDEA

Şef adjunct, Direcţia Generală, SIS

Serviciul Vamal (SV)

De bază

Veaceslav IONESIE

Şef, Direcţia Urmărire Penală

Supleant

Marian SOFRONI

Şef, Secţia Urmărire Penală, Direcţia Urmărire Penală

Institutul Naţional al Justiţiei (INJ)

De bază

Iulia GORBATENCO

Şef, Secţia Formare Iniţială, Direcţia Instruire şi Cercetare

Supleanţi

Olga PISARENCO

Consilier al Directorului Executiv

Mariana PITIC

Sef, Direcția Instruire si Cercetare

Uniunea Avocaţilor (UA)

De bază

Inga ALBU

Avocat

Supleant

Ilona NICULA

Avocat

Uniunea Naţională a Executorilor Judecătoreşti(UNEJ)

De bază

Tatiana BUNDUC

Jurisconsult, UNEJ

Supleant

Vladimir BEZEDE

Executor Judecătoresc

Comisia Naţională de Integritate (CNI)

De bază

Lilian ENCIU

Consultant Principal, Direcția Control Venituri și Proprietăți

Societatea Civilă - Transparency International - Moldova

De bază

Lilia CARAŞCIUC

Director executiv

Supleant

Ianina SPINEI

Expert

Societatea Civilă - Centrul de Analiză şi Prevenire a Corupţiei

De bază

Galina BOSTAN

Director

Supleant

Stela PAVLOV

Expert

Comunitatea Donatorilor - Ambasada SUA la Chişinău

Observator

Radu FOLTEA

 

Expert

Asocia Promo-LEX

Observatori

Pavel

POSTICA

Director, Programul Monitorizarea Proceselor Democratice, Asocia Promo-LEX

 


Plasează în:   google Delicious Digg Yahoo Facebook Twitter Netvibes linkedin
 

     

Portal Servicii

Linia fierbinte anticorupție (+373 22) 20 14 20    

 

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a
PROGRAMULUI COMUN
AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI
"SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"

sus
Harta
Contact
Tel: (+373 22)23 47 95
Fax: (+373 22)23 47 97
Vizitatori total: 3579066     Implementare Trimaran
 
Servicii
Close