Prima / Contacte / Subdiviziuni structurale
Subdiviziuni structurale

»»  Conducerea

Conducerea
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Ministru Fadei Nagacevschi
022 201403
fadei.nagacevschi@justice.gov.md
2. Secretar de stat
Tverdun Tatiana
022 201417
tatiana.tverdun@justice.gov.md
3. Secretar de stat
Pleșca Alexandru
022 201417
alexandru.plesca@justice.gov.md

»»  Cabinetul ministrului

Cabinetul Ministrului
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Șef de cabinet
Stici Silvia
022 201490
silvia.stici@justice.gov.md
2. Consilier
Marușceac Irina
022 201403
irina.marusceac@justice.gov.md
3. Asistent Moraru Liviu 022 201402 liviu.moraru@justice.gov.md

»»  Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor

Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
extern
1 Șef direcție Rusu Lilia 022 201440 lilia.rusu@justice.gov.md
2 Șef adjunct direcției
Pocitar-Poparcea Diana
022 201489 diana.pocitar@justice.gov.md
3 Consultant Tudor Morari 022 201489 tudor.morari@justice.gov.md
4 Consultant Vetrila Irina 022 201471 irina.vetrila@justice.gov.md

»»  Direcţia elaborare acte normative

Direcţia elaborare acte normative
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1.
Șef adjunct direcție
Stratu Victor 022 201464 victor.stratu@justice.gov.md
2. Consultant principal
Glavan Ion 022 201469 ion.glavan@justice.gov.md
3. Consultant prncipal Cîntăreț Ina 022 201433 ina.chetrean@justice.gov.md
4. Consultant prncipal Melenciuc Dana 022 201433 diana.melenciuc@justice.gov.md
5. Consultant
Scripnic Radu
022 201469 radu.scripnic@justice.gov.md
6. Consultant superior Dodon Adriana 022 201427 adriana.dodon@justice.gov.md
7. Consultant Cristian Postovanu 022 201427 cristina.postovanu@justice.gov.md
8. Consultant Kalughin Victor 022 201469
victor.kalughin@justice.gov.md

»»  Direcţia avizare acte normative

Direcţia avizare acte normative
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Șef adjunct direcție Cristea Corina
022 201467 corina.cristea@justice.gov.md
2. Consultant principal Rusu Ana 022 201430 ana.rusu@justice.gov.md
3. Consultant Bacalîm Diana 022 201435 diana.bacalim@justice.gov.md
4. Consultant principal Hîrbu Veronica 022 201435 veronica.hirbu@justice.gov.md
5. Consultant principal Donighevici Elvira 022 201437 elvira.donighevici@justice.gov.md
6. Consultant principal Ivasiuc Tatiana 022 201421 tatiana.ivasiuc@justice.gov.md
7. Consultant principal  Ciorbă Victoria 022 201421 victoria.ciorba@justice.gov.md
8. Consultant superior Lebedi Lucia 022 201435 lucia.lebedi@justice.gov.md
9. Consultant superior Arseni Ștefan 022 201437 stefan.arseni@justice.gov.md
10. Consultant superior Chirica Doina 022 201437 doina.chirică@justice.gov.md
11. Consultant Victoria Zatic  022 201430 victoria.zatic@justice.gov.md

»»  Direcţia profesii şi servicii juridice

Direcţia profesii şi servicii juridice
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Șef direcție Rusu Cristina 022 201441
cristina.rusu@justice.gov
2. Şef adjunct direcţie  Poalelungi Elena 022 201413 elena.poalelungi@justice.gov.md
3. Consultant principal Bordianu Natalia 022 201406 natalia.bordianu@justice.gov.md
4. Consultant principal Dodi Ion 022 201473 ion.dodi@justice.gov.md
5. Consultant superior Sîci-Borodin Olesea 022 201447 olesea.sici@justice.gov.md
6. Consultant superior Isac Marcela 022 201406 marcela.isac@justice.gov.md
7. Consultant Bandur Cristina 022 201447 cristina.bandur@justice.gov.md
8. Consultant Veronica Golovco 022 201473 veronica.golovco@justice.gov.md

»»  Direcția agent guvernamental

Direcția agent guvernamental
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Agent Guvernamental
Rotari Oleg
022 201442
oleg.rotari@justice.gov.md
2. Șef direcție Maimescu Doina 022 201423 doina.maimescu@justice.gov.md
3. Șef adjunct direcție
Olaru Oxana 022 201423 oxana.olaru@justice.gov.md
4. Consultant principal Fusu Victoria 022 201422 victoria.fusu@justice.gov.md
5. Consultant superior Mocan Natalia 022 201487 natalia.mocan@justice.gov.md
6. Consultant superior
Pavlovschi Emilia 022 201487 emilia.pavlovschi@justice.gov.md
 7. Consultant Graur Cătălina 022 201429 catalina.graur@justice.gov.md
8. Consultant Drugaliov Călin 022 201429 calin.drugaliov@justice.gov.md

»»  Direcţia cooperare juridică internaţională

Direcţia cooperare juridică internaţională
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef  direcţie  Dan Daniela 022 20 14 68 daniela.dan@justice.gov.md
2. Șef adjunct direcție  Pîrlog Liliana 022 20 14 68 liliana.pirlog@justice.gov.md
3. Consultant Lîsova Anna
022 20 14 55 anna.lisova@justice.gov.md
4. Consultant Manea Diana 022 20 14 54 diana.manea@justice.gov.md

»»  Direcţia relaţii internaţionale

Direcţia relaţii internaţionale
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef direcţie Branişte Stela 022 201412 stela.braniste@justice.gov.md
2. Consultant superior
Corfanenco Maria 022 201411  maria.corfanenco@justice.gov.md
3. Consultant Mardari Jaclin 022 201411  jaclin.mardari@justice.gov.md
4. Consultant Malașevschi Diana 022 201410  diana.malasevschi@justice.gov.md

»»  Direcţia contencios

Direcţia contencios
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef direcţie Cachiţa Constantin 022 201407 constantin.cachita@justice.gov.md
2. Șef adjunct Direcție
Pantea Daniel 022 201498 daniel.pantea@justice.gov.md
3. Consultant superior Bejan Vadim 022 201480 vadim.bejan@justice.gov.md
4. Consultant Tulbure Ion 022 201484 ion.tulbure@justice.gov.md
5. Consultant Vicol Alexandru 022 201484 alexandru.vicol@justice.gov.md

»»  Direcția management instituțional

Direcția management instituțional
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1 Șef direcție Marchitan Silvia 022 201452 cont@justice.gov.md

»»  Secția financiar-administrativă

Secția financiar-administrativă
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef secţie Corlăteanu Nina 022 201449 nina.corlateanu@justice.gov.md
2. Consultant superior Untilo Liubovi  022 201451 liubovi.untilo@justice.gov.md
3. Consultant  Brînza Ludmila 022 201428 ludmila.brinza@justice.gov.md
4. Specialist principal
Roşca Marina 022 201474 marina.rosca@justice.gov.md
5. Consultant superor Rusu Alla 022 201451 alla.rusu@justice.gov.md

»»  Secția managementul documentelor

Secția managementul documentelor
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef Secție Migaevschi Nicoleta 022 201424
fax 234774
nicoleta.migaevschi@justice.gov.md
2. Specialist principal
Guzun Dorina 022 201431 dorina.guzun@justice.gov.md
3. Specialist principal Damaschin Marcela 022 201431 marcela.damaschin@justice.gov.md
         

»»  Serviciul resurse umane și probleme speciale

Serviciul resurse umane și probleme speciale
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef serviciu Graur Natalia  022 201404 natalia.graur@justice.gov.md
2. Consultant superior Pîrţac Iustina 022 201404 iustina.pirtac@justice.gov.md
3. Consultant superior Neamțu Aliona 022 201404 aliona.neamtu@justice.gov.md

»»  Serviciul informare și comunicare cu mass-media

Serviciul informare și comunicare cu mass-media
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1.

Șef serviciu interimar

Perțeva Maria 022 201408 maria.perteva@justice.gov.md

»»  Serviciul relații cu Parlamentul, Guvernul și Curtea Constituțională

Serviciul relații cu Parlamentul, Guvernul și Curtea Constituțională
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef serviciu Korcinski Angela  022 201436 angela.korcinski@justice.gov.md
2. Consultant Vlas Oxana 022 201436 oxana.vlas@justice.gov.md

»»  Serviciul audit intern

Serviciul audit intern
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Auditor intern
Stati Dan
022 201439
dan.stati@justice.gov.md

   

   

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a PROGRAMULUI COMUN AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI "SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"
sus
Harta
Contact
Tel.: Secretariat Ministerul Justiției (+373 22) 20 14 31; Direcția apostilă și legalizare: tel. (+373 22) 20 14 56; (+373 22) 20 14 77
Linia instituțională pentru informare: +373 22 20 14 20
Vizitatori total: 10668962     Soluție
 
Servicii
Close