Prima / Contacte / Subdiviziuni structurale
Subdiviziuni structurale

»»  Conducerea

Conducerea
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Ministru Fadei Nagacevschi
022 201403
fadei.nagacevschi@justice.gov.md
2. Secretar de stat
Radu Foltea
022 201403
radu.foltea@justice.gov.md
3. Secretar de stat Eduard Serbenco
022 234866 eduard.serbenco@justice.gov.md

»»  Cabinetul ministrului

Cabinetul Ministrului
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. șef de Cabinet
Stici Silvia
022 201490
silvia.stici@justice.gov.md
2. consilier
Marușceac Irina
022 201403
irina.marusceac@justice.gov.md
3. asistent Moraru Liviu 022 201402 liviu.moraru@justice.gov.md

»»  Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor

Direcţia analiză, monitorizare şi evaluare a politicilor
Nr.d/o Denumirea funcţiilor Nume, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
extern
1 Șef direcție Rusu Lilia 022 201440 lilia.rusu@justice.gov.md
2 Șef adjunct interimar Morari Tudor 022 201489 tudor.morari@justice.gov.md
3 Consultant superior  Zagaiciuc Angela 022 201471 angela.zagaiciuc@justice.gov.md

»»  Direcţia elaborare acte normative

Direcţia elaborare acte normative
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1.
șef adjunct Direcției
Stratu Victor 022 201470 victor.stratu@justice.gov.md
2. Consultant principal  Patrașcu Natalia 022 201469 natalia.patrascu@justice.gov.md
3. Consultant superior Glavan Ion 022 201405 ion.glavan@justice.gov.md
4. Consultant superior Carp Zinaida 022 201427 zinaida.carp@justice.gov.md
5. Consultant
Scripnic Radu
022 201469 radu.scripnic@justice.gov.md
6. Consultant Ciornîi Daniela 022 201426 daniela.ciornii@justice.gov.md
7. Consultant Dodon Adriana 022 201427 adriana.dodon@justice.gov.md

»»  Direcţia avizare acte normative

Direcţia avizare acte normative
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Șef direcție
Tverdun Tatiana 022 201434
tatiana.tverdun@justice.gov.md
2. Șef adjunct direcție Cristea Corina
022 201467 corina.cristea@justice.gov.md
3. Consultant principal Rusu Ana 022 201430 ana.rusu@justice.gov.md
4. Consultant Bacalîm Diana 022 201435 diana.bacalim@justice.gov.md
5. Consultant superior Hîrbu Veronica 022 201435 veronica.hirbu@justice.gov.md
6. Consultant principal Donighevici Elvira 022 201437 elvira.donighevici@justice.gov.md
7. Consultant principal Ivasiuc Tatiana 022 201421 tatiana.ivasiuc@justice.gov.md
8. Consultant principal  Ciorbă Victoria 022 201421 victoria.ciorba@justice.gov.md
9. Consultant superior Lebedi Lucia 022 201435 lucia.lebedi@justice.gov.md
10. consultant principal Croitor Elena 022 201430 elena.croitor@justce.gov.md
11. consultant superior Arseni Ștefan 022 201437 stefan.arseni@justice.gov.md
12. Consultant superior Chirica Doina 022 201437 doina.chirică@justice.gov.md

»»  Direcţia profesii şi servicii juridice

Direcţia profesii şi servicii juridice
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Șef direcție Rusu Cristina 022 201441
cristina.rusu@justice.gov
2. Şef adjunct direcţie  Poalelungi Elena 022 201413 elena.poalelungi@justice.gov.md
3. Consultant principal Bordianu Natalia 022 201406 natalia.bordianu@justice.gov.md
4. Consultant superior Sîci-Borodin Olesea 022 201447 olesea.sici@justice.gov.md
5. Consultant superior Isac Marcela 022 201406 marcela.isac@justice.gov.md
6. Consultant Bandur Cristina 022 201447 cristina.bandur@justice.gov.md
7. Consultant Veronica Golovco 022 201473 veronica.golovco@justice.gov.md

»»  Direcția agent guvernamental

Direcția agent guvernamental
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Agent Guvernamental
Rotari Oleg
022 201442
oleg.rotari@justice.gov.md
2. Șef direcție Revencu Ruxanda 022 201423 ruxanda.revencu@justice.gov.md
3. Şef adjunct direcţie  Mandraburca Aliona 022 201423 aliona.mandraburca@justice.gov.md
4. Consultant principal Olaru Oxana 022 201422 oxana.olaru@justice.gov.md
5. Consultant superior Fusu Victoria 022 201422 victoria.fusu@justice.gov.md
6. Consultant superior Mocan Natalia 022 201487 natalia.mocan@justice.gov.md
7. Consultant superior Șiman Corina 022 201429 corina.siman@justice.gov.md
8. Consultant Pavlovschi Emilia 022 201487 emilia.pavlovschi@justice.gov.md
9. Consultant Maimescu Doina 022 201429 doina.maimescu@justice.gov.md

»»  Direcţia cooperare juridică internaţională

Direcţia cooperare juridică internaţională
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef  direcţie  Dan Daniela 022 201468 daniela.dan@justice.gov.md
2. Șef adjunct direcție  Pîrlog Liliana 022 201468 liliana.pirlog@justice.gov.md
3. Consultant Lîsova Anna
022 201455 anna.lisova@justice.gov.md
4. Consultant superior Tighineanu Octavian 022 201454 octavian.tighineanu@justice.gov.md

»»  Direcţia relaţii internaţionale

Direcţia relaţii internaţionale
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef direcţie Branişte Stela 022 201412 stela.braniste@justice.gov.md
2. Consultant principal Gorodișteanu Elena 022 201410 elena.gorodisteanu@justice.gov.md
3. Consultant superior
Corfanenco Maria 022 201411  maria.corfanenco@justice.gov.md
4. Consultant Mardari Jaclin 022 201411  jaclin.mardari@justice.gov.md
5. Consultant Malașevschi Diana 022 201410  diana.malașevschi@justice.gov.md

»»  Direcţia contencios

Direcţia contencios
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef direcţie Cachiţa Constantin 022 201407 constantin.cachita@justice.gov.md
2. Consultant superior Gainaru Iulian 022 201407 iulian.gainaru@justice.gov.md
3. Consultant superior Pantea Daniel 022 201484 daniel.pantea@justice.gov.md
4. Consultant superior Chiosa Iaroslav 022 201407 iaroslav.chiosa@justice.gov.md
5. Consultant superior Bejan Vadim 022 201407 vadim.bejan@justice.gov.md
6.
Consultant  Groza Olga
022 201484 olga.groza@justice.gov.md
7. Consultant Tulbure Ion 022 201407 ion.tulbure@justice.gov.md

»»  Direcția management instituțional

Direcția management instituțional
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1 Șef a direcție Marchitan Silvia 022 201452 cont@justice.gov.md

»»  Secția financiar-administrativă

Secția financiar-administrativă
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef secţie Corlăteanu Nina 022 201449 nina.corlateanu@justice.gov.md
2. Consultant superior Untilo Liubovi  022 201451 liubovi.untilo@justice.gov.md
3. Consultant  Brînza Ludmila 022 201428 ludmila.brinza@justice.gov.md
4. Şef depozit Roşca Marina 022 201474 marina.rosca@justice.gov.md

»»  Secția managementul documentelor

Secția managementul documentelor
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef secretariat Migaevschi Nicoleta 022 201424
fax 234774
nicoleta.migaevschi@justice.gov.md
2. Secretar administrativ superior Grigoriță Cristina
022 201431 cristina.grigorita@justice.gov.md
3. Secretar administrativ superior Guzun Dorina 022 201431 dorina.guzun@justice.gov.md
4. Secretar administrativ superior Pîslaru Aliona
022 201431 aliona.pislaru@justice.gov.md

»»  Serviciul resurse umane și probleme speciale

Serviciul resurse umane și probleme speciale
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef serviciu Graur Natalia  022 201404 natalia.graur@justice.gov.md
2. Consultant superior Pîrţac Iustina 022 201404 iustina.pirtac@justice.gov.md
3. Consultant superior Neamțu Aliona 022 201404 aliona.neamtu@justice.gov.md

»»  Serviciul informare și comunicare cu mass-media

Serviciul informare și comunicare cu mass-media
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1.

șef Serviciu

Demcenco Olga
022 201408 olga.demcenco@justice.gov.md
2. specialist principal Perțeva Maria 022 201408 maria.perteva@justice.gov.md

»»  Serviciul relații cu Parlamentul, Guvernul și Curtea Constituțională

Serviciul relații cu Parlamentul, Guvernul și Curtea Constituțională
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1. Şef serviciu Korcinski Angela  022 201436 angela.korcinski@justice.gov.md
2. Consultant Vlas Oxana 022 201436 oxana.vlas@justice.gov.md

»»  Serviciul audit intern

Serviciul audit intern
Nr
d/o
Denumirea funcţiei Numele, Prenumele Telefon de serviciu E-mail
1.



   

   

Elaborarea acestei pagini web a avut loc cu susţinerea financiară a PROGRAMULUI COMUN AL UNIUNII EUROPENE ŞI AL CONSILIULUI EUROPEI "SUSŢINEREA DEMOCRAŢIEI ÎN REPUBLICA MOLDOVA"
sus
Harta
Contact
Tel.: (+373 22) 23 33 40
Fax: (+373 22) 23 47 97
Vizitatori total: 7772962     Soluție
 
Servicii
Close